logo
Nákupní košíkBazény, Zastřešení, E-shop, Kontakt
Menu bazén

Bezchlórová úprava vody pro bazény AQUADIAMANTE


AQUADIAMANTE technologie spojuje čistotu a hygienu klasické úpravy vody s příjemným pocitem bezchlorové úpravy vody

Inovativní AQUADIAMANTE – soda technologie je založená na aktivaci kyslíku z bazénové vody pomocí diamantových elektrod. Na rozdíl od klasické solné dezinfekce není účinnou látkou chlor, ale aktivní kyslík.

AQUADIAMANTE je první a jediný systém, který zaručuje skutečně bezchlorovou úpravu vody v bazénech.

Zažijte svěžest křišťálově čisté AQUADIAMANTE vody - bazén bez chlóru a chémie

Zčervenání, slzení, svědění a pálení očí, stejně jako zápach chloru na pokožce jsou minulostí. Voda upravená pomocí AQUADIAMANTE zůstane čistá jako horský potok. Pod vodní hladinou můžete klidně otevřít oči.


Zápach chlóru je minulostí…

AQUADIAMANTE bezchlórová úprava vody je ideálnou úpravou vody pre interiérové bazény. Vďaka tejto úprave vody zabránime šíreniu nepríjemného chlórového zápachu v interiéroch a taktiež v záhrade pri bazéne si môžete vychutnať kvalitné víno alebo večeru bez toho, aby vám ostrý zápach chlóru skazil chuť.


Diamant je sice drahý, ale neztrácí svou hodnotu...

Doživotnú záruku na funkčnosť filtračnej cely zaručuje každoročná kontrola filtračnej cely, pri ktorej sa skontroluje stav filtračnej cely a všetky nefunkčné zložky sú vymenené. Bez ohľadu na vek filtračnej cely, svoju hodnotu nestráca.


Technologický popis diamantových elektrod:

Popis a pochopení technologie čištění pitné vody a odpadních vod pomocí diamantových elektrod je  známý teprve několik let.

Borem obohacený diamant vytváří vodivou vrstvu pro tvorbu krátkodobých hydroxilových radikálů, které při kontaktu s organickými nečistotami oxidují na oxid uhličitý (CO2) a vodu (H2O). Přebytky hydroxylových radikálů se stabilizují jako sekundární částice a při reakci s vodou anebo sodou vytváří aktivní kyslík. Výsledné perkarbonáty a peroxidy zabezpečují jemnou dezinfekci vody v bazénu, čímž zabraňují tvorbě nežádoucích mikroorganismů a choroboplodných zárodků.

PRO AQUA diamantové elektródy

AQUADIAMANTE filtrační cela je vybavená vysoce kvalitními PRO AQUA diamantovými elektrodami. Ty jsou jako jediné na světě vyráběné pod vysokým tlakem a vysoké teplotě s dodáním boru. Použitím vysoce kvalitních diamantů je možné dosáhnout v podstatě neomezené životnosti elektrod a tím i jejich funkčnosti.

AQUADIAMANTE není možné porovnat s konvenčními elektrodami, které mají jen několika mikronovou bórem obohacenou diamantovou vrstvu (CVD/ syntetický diamant), které mají velmi omezenou životnost a jsou náchylné k mechanickému opotřebování. Dokonce i velmi malá prasklina na CVD diamantu může vést k tvorbě plynů pod diamantovou vrstvou, proto se můžou časem odloupnout.  PRO AQUA diamantové elektrody se skládají z tuhých, jednotlivých krystalů diamantu. Je to nejtvrdší známý materiál, proto je jeho zničení vyloučené.

Jak funguje bezchlorová AQUADIAMANTE – soda úprava vody?

S cílem vytvořit optimální podmínky pro Vaši pokožku a pro funkci diamantové filtrařní cely je bazénový voda změkčená pomocí iontového výměníku na tvrdost < 4°dH a její vodivost je upravená přidáním AQUADIAMANTE sody na 2,5 mS. Tvrdost a vodivost je třeba upravovat jen po dopouštění vody do bazénu.

Pro kontrolu vodivosti Vám zabezpečíme jednoduchý měřič, přestože vodivost většinou zůstává, bez nutných úprav, konstantní po dobu celé koupací sezóny. Do bazénové vody nepřidávejte žádnou sůl, protože by to způsobilo tvorbu chloru.


Vůně a chuť

Všichni dobře známe nepříjemný zápach chlorované vody v bazénu. Bazénová voda s technologií AQUADIAMANTE je úplně bez zápachu a chutná čerstvě. Na rozdíl od chloru, což je rozpustný plyn, účinné látky u AQUADIAMANTE bazénu jsou rozpustné soli, které se nerozkládají do plynného stavu. To znamená, že nedochází k žádné ztrátě účinných látek.

Jsou ve filtrační buňce skutečné diamanty?

Ano, ale nejsou to přírodní diamanty. Jsou to speciálně, při vysokém tlaku a vysoké teplotě vyrobené diamanty obohacené bórem, takže na rozdíl od přírodních diamantů mají vynikající vodivost a schopnost vytvářet aktivní kyslík.

Koroze

Nejčastější příčinou koroze kovových částí bazénu je chlor a chlorid. Hlavně při nízkých hodnotách pH, můžeme najít stopy koroze na bazénových schůdcích a nerezových ocelových tryskách. To také snižuje životnost čerpadel a komponentů. Kovy, které jsou v kontaktu s bazénovou vodou postupně korodují díky k pravidelné úpravě pH bazénové vody pomocí pH regulátorů obsahujících chlorovodík anebo kyselinu sírovou.

V bazénech s technologií AQUADIAMANTE je korozi účinně zabráněno díky nepřítomnosti chloru a chloridu v kombinaci s nastaveným pH.

Regulace pH už není potřebná

V případě AQUADIAMANTE  bezchlórové úpravy vody se hodnota pH upravuje automaticky pomocí  AQUADIAMANTE sody, která slouží k nastavení vodivosti vody. Žádné pH regulátory, nebo kontrola hodnoty pH už není třeba, protože hodnota pH je vždy kolem 8. Pokud se přece jen nějakým nedopatřením dostane chlor do vody v bazénu, při pH 8 je chlor neškodný, protože přestane reagovat. Pro porovnání, jak hodnota pH vystoupí na 8 v chlorovaném bazénu, úprava vody přestane fungovat.

Roboty, pískové filtry, skimmery…

Diamantové elektrody nabízejí perfektní filtraci a dezinfekci vody, ale prachové částice, které spadnou do bazénu je potřeba mechanicky odstranit. Bazén je  totiž živý prostor, proto je potřeba  pravidelné vysávání. Na čištění bazénu je možné použít bazénový čisticí robot podobný vysavači anebo kombinaci pískového filtru s poloautomatickým vysavačem.

Musí čerpadla neustále běžet?

Na rozdíl od biologických filtrů, čerpadla nemusí běžet 24 hodin denně, ale doba použití by neměla klesnout pod 12 hodin denně.

Porovnávací tabulka mezi AQUA DIAMANTE – soda úpravou vody, chlorovou a solnou úpravou vody v bazénech.
Všechna práva vyhrazena - www.bio-bazeny.cz
Tvorba web stránek od GRANDIOSOFT
© Copyright 2011 | Bazény | Partneri | Tvorba web stránok od Grandiosoft | Blog

Soubory cookie používáme, abychom zajistili co nejlepší prohlížení našich webových stránek. Další informace naleznete na stránce jak používáme cookies
SOUHLASÍM    Odmítám