logo
Nákupní košíkBazény, Zastřešení, E-shop, Kontakt
Menu bazénBiobazény  - popis a charakteristika

Biobazény

Biobazény - bazény s biologickou filtrací poskytují především komfort, stejný jako u klasických bazénů. Doporučujeme je lidem, kteří v zahradě nechtějí mít klasický bazén s chlorovanou vodou, ale pro své výhody je mnohem víc oslovuje biobazén s vodou biologicky upravenou. Biobazény je také možné vybavit komfortními prvky bazénů. Díky bezchlorové úpravě vody jsou provozní náklady biobazénů nižší než u klasických bazénů.


Biobazén spojuje v sobě možnosti technické vybavenosti klasického bazénu a výhody biologické filtrace - přirozeného způsobu filtrace. Tvarem biobazény připomínají bazény s tím rozdílem, že kromě bazénové části mají i malou rostlinnou filtrační zónu, která je však zcela oddělena od koupací zóny biobazénu. Úplné oddělení koupací zóny od rostlinné umožňuje, aby koupací zóna mohla být překryta například bazénovým překrytím, což prodlužuje koupací sezónu. Voda v bio bazénech může být vyhřívaná např. solárním topným tělesem. Pro milovníky sportovního plavání může být biobazén vybaven i protiproudovým zařízením.


Velikost rostlinné zóny biobazénu musí tvořit 20% z celkové vodní plochy ale nabízíme i biobazény bez rostlinné zóny. Co se týče údržby, v porovnání s koupacími jezírky je údržba jednodušší a čištění koupací zóny bio bazénů lze zcela automatizovat. Cenou za biobazénmi poskytovaný komfort je omezení přirozeného vzhledu oproti koupacího jezírka.
Všechna práva vyhrazena - www.bio-bazeny.cz
Tvorba web stránek od GRANDIOSOFT
© Copyright 2011 | Bazény | Partneri | Tvorba web stránok od Grandiosoft | Blog

Soubory cookie používáme, abychom zajistili co nejlepší prohlížení našich webových stránek. Další informace naleznete na stránce jak používáme cookies
SOUHLASÍM    Odmítám