logo
Nákupní košíkBazény, Zastřešení, E-shop, Kontakt
Menu bazén

Koupací jezírka - popis, charakteristika

Koupací jezírka

Pro milovníky přírodních řešení doporučujeme koupací jezírka, které vynikají krásou a přirozeností. Od biobazénů se liší tím, že mají přirozený tvar a poměrně velké pobřežní zóny s vodními rostlinami. Při jejich výstavbě se používají přírodní dekorační materiály jako jsou různé kameny, okrasné valouny ... Jsou ideálním místem pro relaxaci těla i duše, během celého roku. Rovněž, koupací jezero poskytuje každé roční období zážitek i opticky. V létě to je radost z koupání, v zimě z bruslení, na jaře i na podzim kdy se nedá koupat je pastvou pro oči.


Perla zahrady

Celý rok je nač se dívat a koupací jezero se stává neoddelitelnou součástí zahrady, ba dokonce její hlavní dominantou. Přirozeně působící vodní plochu s bujně rostoucími vodními rostlinami je možné doplnit různými dekoračními prvky jako například pramenným kamenem, potokem nebo i vodopádem. Poměr rostlinné a koupací zóny je 50:50. Jejich zevnějšek připomíná přírodní jezírko ... Co se týče přirozenosti, vedle koupací zóny je zóna bujně rostoucích vodních rostlin, které dosáhnou výšky 1,5 2m. Okraj koupací zóny v jezírku může být obložen andezitovými a žulovými plotnami, v rostlinné zóně mohou být břehy štěrkové, doplněné o valouny nebo jiné dekorativní kameny. Koupací jezírka poskytují nádherný estetický zážitek ale oproti biobazénům mají nižší stupeň komfortu. Při koupacích jezírkách se voda v mělkých pobřežních zónách rychleji zahřívá a dostává se do koupací zóny. Takto se koupací jezero v létě zahřívá na příjemnou teplotu a voda zůstává teplá i pro koupání v nočních hodinách. Koupací sezóna v závislosti na počasí trvá přibližně 4 měsíce (květen-září).


Biobazén / koupací jezero poskytuje neopakovatelné zážitky v každém ročním období. V létě nám dává radost z koupání, v zimě z bruslení, na jaře a na podzim, kdy se nedá koupat, je zase pastvou pro oči. Při jejich provozu se nepoužívá chemie a nevypouštějí se ani po ukončení koupací sezony. Během ale i mimo koupací sezóny (od září do dubna) dotvářejí architekturu zahrady a pro své uživatele jsou velmi atraktivní.
Všechna práva vyhrazena - www.bio-bazeny.cz
Tvorba web stránek od GRANDIOSOFT
© Copyright 2011 | Bazény | Partneri | Tvorba web stránok od Grandiosoft | Blog

Soubory cookie používáme, abychom zajistili co nejlepší prohlížení našich webových stránek. Další informace naleznete na stránce jak používáme cookies
SOUHLASÍM    Odmítám