logo
Nákupní košíkBazény, Zastřešení, E-shop, Kontakt
+
+
Menu bazén
+
+

Koupací jezírka - popis, charakteristika

Koupací jezírka

Pro milovníky přírodních řešení doporučujeme koupací jezírka, které vynikají krásou a přirozeností. Od biobazénů se liší tím, že mají přirozený tvar a poměrně velké pobřežní zóny s vodními rostlinami. Při jejich výstavbě se používají přírodní dekorační materiály jako jsou různé kameny, okrasné valouny ... Jsou ideálním místem pro relaxaci těla i duše, během celého roku. Rovněž, koupací jezero poskytuje každé roční období zážitek i opticky. V létě to je radost z koupání, v zimě z bruslení, na jaře i na podzim kdy se nedá koupat je pastvou pro oči.


Perla zahrady

Celý rok je nač se dívat a koupací jezero se stává neoddelitelnou součástí zahrady, ba dokonce její hlavní dominantou. Přirozeně působící vodní plochu s bujně rostoucími vodními rostlinami je možné doplnit různými dekoračními prvky jako například pramenným kamenem, potokem nebo i vodopádem. Poměr rostlinné a koupací zóny je 50:50. Jejich zevnějšek připomíná přírodní jezírko ... Co se týče přirozenosti, vedle koupací zóny je zóna bujně rostoucích vodních rostlin, které dosáhnou výšky 1,5 2m. Okraj koupací zóny v jezírku může být obložen andezitovými a žulovými plotnami, v rostlinné zóně mohou být břehy štěrkové, doplněné o valouny nebo jiné dekorativní kameny. Koupací jezírka poskytují nádherný estetický zážitek ale oproti biobazénům mají nižší stupeň komfortu. Při koupacích jezírkách se voda v mělkých pobřežních zónách rychleji zahřívá a dostává se do koupací zóny. Takto se koupací jezero v létě zahřívá na příjemnou teplotu a voda zůstává teplá i pro koupání v nočních hodinách. Koupací sezóna v závislosti na počasí trvá přibližně 4 měsíce (květen-září).


Biobazén / koupací jezero poskytuje neopakovatelné zážitky v každém ročním období. V létě nám dává radost z koupání, v zimě z bruslení, na jaře a na podzim, kdy se nedá koupat, je zase pastvou pro oči. Při jejich provozu se nepoužívá chemie a nevypouštějí se ani po ukončení koupací sezony. Během ale i mimo koupací sezóny (od září do dubna) dotvářejí architekturu zahrady a pro své uživatele jsou velmi atraktivní.


Měl bych zájem o vypracování rozpočtu na:
 1. Bazén - keramický kompozit od výrobce Compass pools
 2. Bazén - fóliový: železobetonové dno a stěny bazénu + kvalitní bazénová fólie
 3. Bazén - nerezový - antikorozový

Úprava vody v bazénu:
 1. kyslíková - bezchlorová AQUADIAMANTE - soda úprava, (cena úpravy pro bazén o objemu vody do 50 m3 je cca 10.000 Eur)
 2. chlórovou - manuální dávkování chemie: (úprava pH - kys.. sírová, chlór - chlorové tabletky, aplik. vločkovače, algicidu)
 3. chlórovou - automatické dávkování chemie: (pH - kys.. sírová, chlór - tekutý chlor ...)
 4. sůl-chlórovou - (slaná) - automatické dávkování: (pH - kys.. sírová, chlór - plynný chlor...)
 5. biologická - jen při koupacích jezírcích

Zakrytí hladiny:
 1. nízké bazénové zastřešení, výška do 1 m
 2. středně vysoké bazénové zastřešení, výška od 1 m do 2 m
 3. vysoké bazénové zastřešení, výška na 2 m
 4. lamelové - roletové zakrytí

S následovným příslušenstvím:
 1. automatické čištění robotem
 2. masážní trysky
 3. ohřev vody tepelným čerpadlem
 4. protiproud
 5. solární sprcha


Vaše jméno a příjmení: *
Telefonní číslo: *
Vaše adresa: *
Vaše e-mailová adresa: *
Další připomínky:

* Pole označené s hvězdičkou jsou povinné

Všechna práva vyhrazena - www.bio-bazeny.cz
Tvorba web stránek od GRANDIOSOFT
© Copyright 2011 | Bazény | Partneri | Tvorba web stránok od Grandiosoft | Blog

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Kliknutím na tlačítko zavřít vyjadřujete svůj souhlas s použitím cookies. Zobrazit podrobnosti
SOUHLASÍM